Vítejte na stránkách MŠ Zdislava

 

Naše mateřská školka je umístěna v překrásné lokalitě, v samém středu města Brna, přímo pod hradem Špilberk, který láká k procházkách nejen v létě, ale i v zimních měsících.

Kapacita školky je 130 dětí. Děti jsou rozděleny do 6 tříd - Berušky, Veverky, Broučci, Zajíčci, Motýlci a Koťátka. Poslední zmíněná třída, Koťátka, je třída logopedická, tedy pro děti s vadami řeči. Školka nabízí také logopedickou poradnu pro děti z naší MŠ.. Všechny třídy jsou heterogenní.

Ke školce neodmyslitelně patří velká školní zahrada, která je vybavena nespočetným množstvím hracích prvků. Školní zahradu se nám podařilo zrealizovat z peněz EU.

Naše školka nabízí dětem široký výběr zájmových kroužků -  angličtina, Hudebně pohybový kroužek, kroužek Dovedných rukou, flétna.

Přijímáme děti ve věku od 3 do 6 let. Při odkladu povinné školní docházky i děti ve věku 7 let.

 

Něco málo z historie: Budova školky je cihlová, postavená na začátku minulého století. V 50. letech přestavěná na MŠ. Z kroniky školy jsme zjistili, že budova sloužila jako "Rodinná škola" a ubytování pro řádové sestry, z toho plyne náš současný název Zdislava. Škola byla postupně rekonstruována. V budově školy se nachází školní kuchyně, která je samostatným právním subjektem.